آشنایی با اساتید

جعفر صادقیان

جعفر صادقیان

جعفر صادقیان متولد ۱۳۲۱ استاد آواز سنتی ایران میباشند ایشان از کودکی به هنر موسیقی روی آورد و در دوران تحصیل نزد هنرمند به نام《دودانگه》آواز ایرانی را آموخت و بعد از اتمام دوره دبیرستان وی نزد هنرمند گرامی اسداله ملک ردیف‌های استاد ابوالحسن صبا را فراگرفت و بعداً از محضر استاد حاتم عسگری فراهانی فراگیری ردیف آوازی و گوشه‌های موسیقی سنتی را ادامه داد.
جعفر صادقیان علاقه فراوانی به تحقیق و پژوهش در نوع و سبک و شیوه خوانندگی هنرمندانی چون اقبال آذر، طاهرزاده، رضا قلی ظلی، ادیب خوانساری، غلامحسین بنان، محمودی خوانساری، تاج اصفهانی، حسین قرامی، اکبر گلپایگانی و عبدالوهاب شهیدی داشته و‌ دارد.
شیوه تدریس ایشان بیشتر سبک ادیب خوانساری و غلامحسین بنان می‌باشد و  به مدت ۱۲ سال نزد استاد شاپور رحیمی ردیف آوازی استاد محمود کریمی را به طور کامل فراگرفت و به موازات این ایام چندین سال در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی صدا و سیما تدریس نموده‌اند.
ایشان ساز سه تار را در محضر هنرمند با ارزش حمید تجریشی فراگرفت و بعداً به تاسیس موسسه کانون فرهنگی هنری 《 شور》اقدام‌ نمود، و مشغول تعلیم و تدریس هنر موسیقی《 آواز سنتی》به هنرجویان گردید. جعفر صادقیان یکی از استادان ماهر ، با ذوق و دلسوز موسیقی ایرانی است و در حال حاضر در مراکز فرهنگی و آموزشگاه‌های موسیقی مشغول تدریس می‌باشند.

دارای امتیاز درجه یک هنری.

تماس با ما

آموزشگاه موسیقی رودکی

تهران-خیابان ولیعصر-تقاطع فتحی شقاقی

تلفن: ۸۸۷۰۵۴۱۳-۱۴

info@roodakimusic.ir