آشنایی با اساتید

محمود فرهمند

محمود فرهمند

محمود فرهمند متولد ١٣٣٥ تهران نوازنده ارشد صدا و سيما و داري مدرك درجه يك هنري از شوراي عالي ارزشيابي هنرمندان كشور مي باشند.
در سن ١٠ سالگي به نقاشي و موسيقي مخصوصا به ساز هاي ريتميك علاقه مند شد .در سال ١٣٤٧ به محضر زنده ياد  امير ناصر افتتاح  جهت فراگيري تنبك  معرفي شد و بعد از چند سال با ممارست فراوان دوره تنبك  را نزذ ايشان به پايان رسانيد و از همان زمان به تدريس ساز مذكور پرداخت.
فرهمند در سال ١٣٥٢ با اركستر ژونس موزيكال همكاري نمود و در سال ١٣٥٣ جهت تدريس و همكاري به مركز حفظ و اشاعه صدا و سيما دعوت شد و همكاري خود را تا انحلال آن مركز ادامه داد.
ايشان سه دوره در جشن هنر شيراز و چند اجرا در دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران و كارگاه نمايش با حسين عليزاده و پرويز مشكاتيان شركت نمود و همچنين با گروه هاي موسيقي متعددي از جمله گروه مولانا ، درويش ، صبا ، عارف ، همايون ، و ارغنون و گروه استاد فرامرز پايور همكاري نزديك داشتند . ايشان در كنسرت ها و فستيوال هاي متعدد ، در داخل و خارج از كشور شركت فعال داشته و با ساز هنرمندان از جمله استاد علي اكبر خان شهنازي ، استاد جليل شهناز ، زنده ياد پرويز يا حقي و استاد اصغر بهاري همراهي نموده اند .
از فعاليت هاي ديگر ميتوان همكاري با اركستر سمفونيك تهران و اركستر ملي صدا و سيما همچنين در سال ١٣٧٧ در افتتاحيه ي اركستر ملي تالار وحدت به رهبري استاد فرهاد فخرالديني همراه با آواز استاد محمدرضا شجريان به مدت سه شب شركت نموده اند.
استاد فرهمند تا كنون شاگردان ورزيده  ای تعليم داده اند. كه اکثر آنها مشغول كار نوازندگي و تدريس مي باشند از آثار ايشان در تك نوازي و گروه نوازي به صورت كاست و CD منتشر شده و موجود مي باشد.
در حال حاضر ايشان علاوه بر تدريس ساز تنبك و دف در آموزشگاه هاي درجه ١ تهران ، با سازمان صدا و سيما و تالار وحدت همكاري مستمر دارند

دارای امتیاز درجه یک هنری.

تماس با ما

آموزشگاه موسیقی رودکی

تهران-خیابان ولیعصر-تقاطع فتحی شقاقی

تلفن: ۸۸۷۰۵۴۱۳-۱۴

info@roodakimusic.ir