آشنایی با اساتید

مهدی دیزانی

مهدی دیزانی

آقای مهدی دیزانی کارشناس موسیقی آهنگساز، نوازنده و مدرس تار و سه تار، آموزش موسیقی را نزد استادانی چون: حسین دهلوی، هوشنگ ظریف، داریوش طلائی و داود آزاد فراگرفت. ایشان علاوه‌بر سازهای مذکور با سازهای پیانو، دف و همجنین با سلفژ و هارمونی فُرم، فوک و آهنگسازی دوره معاصر آشنایی کامل دارند.
آقای دیزانی از سال ۱۳۷۴ به مدت ۴ سال با گروه فاخته همکاری مستمر داشته است.
آقای دیزانی از سال ۱۳۸۰ گروه 《بنان》 را تشکیل و سرپرستی آن را بعهده گرفت. در سال ۱۳۸۱ اولین اجرای این گروه با آواز استاد احمد ابراهیمی در سالن رودکی به صحنه رفت و کنسرتهای متعدد دیگری با این گروه به همراهی گروه کر تالار وحدت در سالنهای مختلف تهران در سال ۱۳۸۳ به اجرا در آمد. گروه مذکور در فراخوان جشنواره موسیقی سراسری جوان تهران در سال ۱۳۸۴ رتبه اول را در میان ۶۰ گروه به خود اختصاص داد. وی از سال ۱۳۷۹ گروه دیزانی را تشکیل داد که هر ساله کنسرتهایی با هنرجویان تحت آموزش خود برگزار می نماید.
این گروه به سرپرستی و آهنگسازی مهدی دیزانی اجراهایی در تالار رودکی، فرهنگسرای ارسباران، طبیعت، نیاوران، فدک و سالن خیریه محک داشته است. در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در بخش رقابتی انتخاب و نیز شرکت نموده است. وی در حال حاضر مشغول به نوشتن کتاب آموزش تخصصی تار، سه تار می‌باشد که در آینده نزدیک به چاپ خواهد رسید. مهدی دیزانی سولیست و تکنواز تار، سه تار، دف و کایزا قطعات ضربی متعددی برای ارکستر و گروه نوازی نوشته و تنظیم نموده که در گروه بنان و دیزانی اجرا شده است و نمونه آن در سایت www.dizaniband.com موجود می‌باشد.
ایشان در حال حاضر در آموزشگاه موسیقی رودکی مشغول تدریس ساز تار و سه تار میباشند.

دارای امتیاز درجه یک هنری.

تماس با ما

آموزشگاه موسیقی رودکی

تهران-خیابان ولیعصر-تقاطع فتحی شقاقی

تلفن: ۸۸۷۰۵۴۱۳-۱۴

info@roodakimusic.ir